Erasmus+ Programı


         Düzce Üniversitesi Tarih Bölümünün 2017-2018 eğitim-öğretim yılında başlamak üzere Dünyanın en iyi ve köklü üniversitelerinden birisi olan Bologna Universitesi ile Erasmus+ anlaşması bulunmaktadır.

 Kutsal Roma Germen İmparatorluğu döneminde kurulan ve Dünyanın en eski üniversitesi olarak kabul gören  Bologna Üniversitesi (Latince Alma Mater Studiorum) 'nin merkezi İtalya'nın Bologna şehrinde yer almaktadır. Bunun yanı sıra RavennaForlìCesena ve Rimini'de de bazı bölümleri bulunmaktadır. Tarihçiler tarafından kuruluş tarihi 1088 olarak belirlenmiştir. Günümüzde 23 fakültede 80000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

        Eğitim kadrosunda ilk olarak hukukçular yer almış, 14. yüzyıldan itibaren ise mantıkastronomitıpfelsefearitmetikretorikdilbilgisiteolojiYunanca ve İbranice gibi dersler vermek üzere yeni eğitimciler eklenmiştir. Böylelikle Bologna Üniversitesi seçkin akademisyenlerin eğitim verdiği oldukça ünlü bir okul olmuştur. Söz konusu Üniversitede şu ana kadar  Dante Alighieri, Francesco Petrarca, Guido Guinizelli, A.Dürer, N.Copernicus gibi dünyaca ünlü isimler ders vermiştir.

Web Sayfası: http://www.unibo.it/en